• پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ -
  • 11/21/2019
سختگیری خوب است اما برای دیگران

چرا فدراسیون نایب رئیس و دبیر ندارد؟

علی مغانی / فدراسیون فوتبال کاش همانقدر که در بقیه امور سختگیر و عاشق قانون است، در مسائل داخلی خودش هم کمی به مجموعه قوانین و مقرراتی که نوشته شده پایبند باشد.

علی مغانی / فدراسیون فوتبال امسال از همیشه سختگیرتر شده. حاضر نیست حتی یک قدم از شروطی که برای شروع لیگ گذاشته، عقب‌نشینی کند و تا وقتی ورزشگاه‌ها دارای دوربین مداربسته، صندلی شماره‌گذاری شده و بلیت فروشی اینترنتی نشود، آغاز لیگ نوزدهم را به تعویق می‌اندازد اما هیچ نشانی از این همه سختگیری و قانون‌مداری که به لیگ تحمیل شده، در مسائل داخلی خود فدراسیون دیده نمی‌شود.

از پنج ماه پیش که علی کفاشیان از پست نایب رئیسی فدراسیون استعفا کرده، فدراسیون فوتبال نه نایب رئیس دارد و نه به صورت موقت، سرپرستی برای این پست انتخاب شده. گویا در این شرایط مهدی تاج و دوستان ترجیح می‌دهند کار در فدراسیون را بدون نایب رئیس ادامه دهند اما مسأله جالب‌تر، سرپرستی ابراهیم شکوری در پست دبیری فدراسیون است که تخلف مکرر است و هیچ‌کس به آن اعتراضی ندارد. اولاً دبیر فدراسیون نمی‌تواند با حکم سرپرستی به کار ادامه دهد و حتماً باید با رأی مجمع انتخاب شود که این اتفاق در مورد ابراهیم شکوری رخ نداده. ثانیاً سرپرست اگر با اتکا به هر ماده قانونی انتخاب شده باشد، بیشتر از 6 ماه نمی‌تواند با حکم سرپرستی به کار ادامه دهد که شکوری الآن بیش از 8 ماه است که در این پست مشغول به کار است. از همه مهم‌تر، دبیر فدراسیون طبق اساسنامه باید سابقه 10 سال مدیریت و حداقل 5 سال سابقه مدیریت ورزشی داشته باشد که ابراهیم شکوری دارای این شرایط هم نیست و سوابق مدیریتی طولانی‌مدتی ندارد!

کلید واژه
نظرات شما