• پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ -
  • 11/21/2019
همه گزینه‌های جانشینی طارمی

امیری انتخاب اول/ کریم، قدوس و ترابی در آب‌نمک

وحید امیری که توانایی بازی در پست بال چپ را دارد، می‌تواند جانشین طارمی در ترکیب تیم ملی شود و نقش قبلی‌اش را به احسان حاجی‌صفی واگذار کند.اتفاقی که مقابل چین رخ داد و برابر ژاپن هم قابل پیش‌بینی است.

اخطاری که مهدی طارمی در اواسط نیمه دوم بازی مقابل چین گرفت، کارلوس کی‌روش را با دغدغه جدیدی مواجه کرد. عبور از نام مهدی طارمی که در زمین تلاش بی‌وقفه‌ای انجام می‌دهد و گاها تا محوطه جریمه‌ی ایران نیز عقب می‌آید تا خط دفاع را کمک کند، کمی سخت است. بخصوص برای کی‌روش که اعتقاد ویژه‌ای به توانایی‌های این بازیکن، بخصوص مقابل زاپن در مرحله نیمه‌نهایی داشت.

حالا که طارمی نیست، پرسش اصلی این است که کدام بازیکن جای او را در زمین می‌گیرد؟ گروهی بر این عقیده‌اند که سامان قدوس یا کریم انصاری‌فرد به ترکیب اصلی اضافه می‌شوند. کریم مقابل چین و به محض ورود زمین، گل سوم تیم ملی را به ثمر رساند و همین باعث شده تا گمانه‌زنی‌ها به سمت او سرازیر شود. سامان قدوس هم چنین وضعیتی را دارد. بازیکن آماده امی‌ین فرانسه که در تیم ملی کمتر به ترکیب اصلی رسیده و از ابتدا بازی کرده.

قدوس بازیکنی فانتزی است که روی زمین تبحر بالایی دارد. کارلوس کی‌روش اما در سال‌های اخیر نشان داده که اعتقادی آنچنانی به بازیکنان تکنیکی ندارد. نمونه‌اش را بارها دیده‌ایم. از محسن مسلمان و سروش رفیعی گرفته تا همین سامان قدوس که کمتر مورد توجه کی‌روش قرار می‌گیرد.

کلید واژه
نظرات شما