• شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ -
  • 10/19/2019
ایران را وطن دوم خود می‌دانم

آرزوی برانکو برای تیم‌ملی: قهرمانی بدون گل خورده

تیم‌ملی ایران نه مال فدراسیون است و نه مال کادرفنی. تیم‌ملی، تیم همه‌ی مردم ایران است. هرکسی هم که سرمربی تیم‌ملی باشد، از طرف من و پرسپولیسی‌ها بیشترین حمایت و هوادار را خواهد داشت.

یک بار پیش از این برانکو ایوانکوویچ در  یک همایش تبلیغاتی از تاکتیک‌های موفقیتش گفته بود و امروز (جمعه) برای دومین بار به عنوان سخنران به چنین همایشی رفت. مهم‌تر حضور او و سخنرانی‌اش اما حرف‌هایی بود که در جایگاه سرمربی پرسپولیس و نه یک سخنران درباره‌ی تیم‌ملی به زبان آورد. مرد کروات ابتدا از انتظار خودش و «ایران» برای قهرمانی در آسیا گفت: «همه‌ی ما موفقیت تیم‌ملی را آرزو می‌کنیم. انتظار همه ما این است که تیم‌ملی ایران قهرمانی آسیا را کسب و کادر فنی این تیم را به بهترین شکل ممکن آماده کند.»

در ادامه، برانکو در نقش یک حامی ظاهر شد و به همه‌ی سوءتفاهم‌ها درباره‌ی بی‌تفاوتی و بی‌توجهی‌اش نسبت به تیم‌ملی پاسخ داد: «امیدوارم‌ نسل جدید تیم‌ملی تا پایان مسیر جام ملت‌ها نتایج رقم بزنند و بدون گل خورده کارشان را ادامه دهند. من در باشگاه‌هایی مثل بایرن، رئال و منچستر کار نکرده‌ام اما همیشه گفته‌ام ایران وطن دوم من است و برایش آرزوی موفقیت دارم. آرزویم این است که تیم‌ملی ایران بدون گل خورده قهرمان آسیا شود. الان هم دوست ندارم صحبت‌های من جای دیگری باعث سوءتفاهم شود. درباره تیم‌ملی صدها بار حرف زدیم و همه‌ی حرف‌مان هم آروزی موفقیت برای تیم‌ملی است. من الان فقط به این فکر می‌کنم که پرسپولیس چقدر می‌تواند بهتر باشد و بازیکنانم بهتر شوند. وقتی به تهران آمدم، پرسپولیس می‌جنگید تا سقوط نکند اما من از عظمت باشگاه و هوادارانش اطلاع داشتم و در نتیجه هدف را ترسیم و به سوی آن حرکت کردم. حالا هم فینال لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی لیگ برتر را فراموش کرده‌ایم و رو به جلو حرکت می‌کنیم. همه‌ی تفکرمان این است که چطور می‌توان دوباره قهرمان شد و در اوج باقی ماند چون ماندن در قله سخت‌تر رسیدن به آن است.»

دانلود فیلم کد فیلم
کلید واژه
نظرات شما